5
Rapid
Rrahmani 90' 66' Petrila 58' Săpunaru 44' Dugandzic 21'

Așa am trăit FC 1948 - Rapid

Vineri, de la ora 21:30, am transmis live text în această pagină meciul dintre FC 1948, echipa lui Adrian Mititelu, și Rapid, partidă din cadrul etapei a 7-a în Liga 1.

De la revenirea giuleştenilor pe prima scenă din 2021, cele două s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de patru ori au câştigat craiovenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Sezonul precedent echipa din Bănie a câștigat ambele dueluri cu Rapid.

Giuleștenii au marcat în opt din precedentele nouă deplasări în campionat.

23:31

Final de partidă.

90'

Gol Rrahmani!

Dublă Rrahmani după o centrare din corner.

82'

Gazdele aproape de 4-4. Moldovan respinge în corner.

79'

Gol Chițu !

Chițu profită de o minge respinsă în față de Molodvan și împinge mingea în poartă pentru 3-4.

66'

Rapid se desprinde prin Rrahmani.

60'

Borja Valle reia cu capul spre vinclu. Popa scoate cu un reflex salvator.

58'

Gol Petrila!

Petrila punctează cu un șut din interiorul careului. Rapid conduce din nou.

49'

Gol Lacroix!

Gazdele egalează prin Lacroix cu o lovitură de cap la colțul scurt. A fost o centrare din stânga dintr-o lovitură liberă.

46'

22:22

Rapid conduce cu 2-1 după ce gazdele au deschis scorul.

45'

Corner pentru gazde. Mingea ajunge la Sidibe, dar șutul acestuia se duce mult peste poartă.