Concordia a dat lovitura la Medias in superioritate numerica

Formatia Concordia Chiajna a învins, sâmbata, în deplasare, cu scorul de 3-1 (0-0), echipa Gaz Metan Medias, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii I.

Golurile învingatorilor au fost marcate de Welington '49, Leca '58 si Zuluf '65. Pentru Gaz Metan a înscris Astafei, în minutul 55.

Echipa din Medias a ramas în inferioritate numerica, în minutul 40, când a fost eliminat Avram.

0-1: Welington înscrie cu un sut din apropiere, dupa o faza ce îi apatine lui Zuluf;

1-1: Astafei egaleaza cu o reluare din aproximativ cinci metri;

1-2: Leca înscrie dupa o centrare a lui Purece din lovitura libera;

1-3: Zuluf trimite mingea în plasa, dupa o centrare a lui Pana.

Gaz Metan Medias: Buchta - Frasinescu, Muth, Markovici, Vukadinovici (C. Petre '63) - Nicandro - Astafei, Fl. Dan (Bawab '46), Avram, Tahar (Todea '68) - Llulaku. Antrenor: Cristian Pustai

Concordia Chiajna: Nita - V. Cretu, Ghionea, Leca, Bambara - Serediuc, Paraschiv, S. Pana, Zuluf (Simion '69) - Purece (D. Stan '81), Welington (Popovici '61). Antrenor: Ilie Stan

Cartonase galbene: Avram '10, Fl. Dan '32 / Pana '17, Zuluf '23, Simion '89

Cartonas rosu: Avram '40

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Sebastian Gheorghe, Marius Nicoara (asistenti) - Marius Omut (rezerva)

Observatori: Viorel Boit, Silviu Bogdan