Chindia, victorie pe terenul Voluntariului. Cat mai rezista Bergodi?

Echipa Chindia Targoviste a obtinut a patra victorie a sezonului, luni seara, dupa 1-0 pe terenul ilfovenilor de la FC Voluntari.

Unicul gol al meciului a fost marcat de fundasul Julio in propria poarta, cu aproape un sfert de ora inaintea pauzei.

Chindia acumuleaza 15 puncte si urca pe locul 9 in clasament, deasupra celor de la FCSB si Dinamo, ajungand la un punct de playoff.

FC Voluntari ramane lanterna rosie in Liga 1, cu 5 puncte in 12 etape.

Ilfovenii au o singura victorie, cele mai multe infrangeri din campionat (9), cel mai slab atac (8) si cea mai slaba aparare (26).

Situatia lui Cristiano Bergodi, tehnicianul care a salvat Voluntariul de la retrogradare, e tot mai complicata, desi in vara italianului si-a prelungit contractul cu echipa din nordul Capitalei.

Au evoluat echipele:

Voluntari: Mitrev - Costin, Balaur, Julio, Vlad - Capatana, Gorobsov, Laidouni - Gheorghe, Tira, Ebralidze.

Chindia: Aioani - Martac, Pitian, Leca, Neciu - Ivancic, Rata, Bic, Negut - Florea, Dumiter.