CFR CLuj

Muresan il baga in sedinta pe Andone

Presedintele echipei CFR Cluj, Iuliu Muresan, a anuntat ca-l va baga în sedinta pe Ioan Andone pentru a da explicatii dupa remiza cu CSMS Iasi.

"Nu ne asteaptam la acest rezultat. Trebuie sa vorbim cu Ando si sa corectam greselile aparute. În prima parte ei nu au contat, dar dupa pauza au revenit mai determinati. Nu am mai avut posesie si i-am lasat sa joace. Au fost doua greseli mari în aparare într-un interval de trei minute si puteam sa si pierdem meciul. Sigur, echipa a avut reactie si am egalat imediat, dar rezultatul final nu ne multumeste. Normal era sa confirmam evolutia din prima repriza cu înca un gol. Am ajuns sa ma tem de meciurile cu echipele mici. Ne relaxam prea mult. Sunt pozitiv însa si acum îmi spun ca vom câstiga campionatul cu acest punct", a spus Muresan la Dolce Sport.

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 2-2, cu CSMS Iasi într-un meci din etapa a 5-a a Ligii 1.

Dupa cinci runde, ardelenii au noua puncte în clasament.