CFR CLuj

Asa am trait: CFR Cluj - Young Boys 1-1

CFR Cluj a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida amicala disputata in compania elvetienilor de la Young Boys Berna. Sulley Muniru si Robert Maah au fost titulari.

90. Punct final al partidei. CFR Cluj - Young Boys Berna 1-1.

89. Paun inscrie, dar golul este anulat din cauza unui ofsaid.

89. Se joaca la trecerea timpului. Ambele formatii par multumite cu acest rezultat inregistrat (1-1).

86. Avertisment pentru Ciprian Deac pentru faza de mai devreme.

85. Deac comite un fault fara perdea la mijlocul terenului si este foarte aproape de a fi linsat de adversari. In cele din urma, intervine arbitrul si cei doi jucatori isi strang mana.

82. Corner de pe partea dreapta pentru CFR. Ciprian Deac trimite in careu, Godemeche incearca reluarea, dar intervin fundasii lui YB!

80. Ceferistii au posesia in aceste minute, dar fara sa ameninte poarta lui Marco Wolfli. 1-1 in continuare, acum cand am intrat in ultimele 10 minute ale intalnirii.

77. Multa liniste in jocul celor doua echipe. Nicio ocazie cu adevarat remarcabila in ultimele 20 de minute. Se pare ca ne indreptam spre o remiza.

73. Paulo Sergio schimba echipa. Doar Vasile Maftei si Ricardo Cadu raman in teren pana la finalul partidei. A intrat si brazilianul Weldon.

71. Foarte putine momente reusite pentru Maah si Muniru in acest meci.

68. Primeste un avertisment si Gabriel Muresan.

66. Trei schimbari simultane in cadrul formatiei elvetiene.

64. Cartonas galben si pentru suedezul Alexander Farnerud.

64. Gabi Muresan trage peste zid, dar si peste poarta!

62. Lovitura libera foarte periculoasa pentru CFR. Se va executa de pe linia careului de 16m, pozitie centrala!

60. CFR incearca sa atace pozitional. Se apara bine elvetienii, care par mai motivati dupa marcarea golului de 1-1.

56. Raphael Nuzzolo egaleaza! Maftei nu il marcheaza cum trebuie pe elvetianul cu origini italiene din lotul lui Young Boys, care il dribleaza pe Vasile si il invinge pe Mario Felgueiras cu un sut din interiorul careului, la coltul scurt!

56. Momente bune ale ceferistilor, care isi primesc raspunsul din partea argentinianului Zarate, cel care a trimis alaturi de poarta lui Felgueira in urma cu cateva momente.

52. Grecul Kapetanos trimite periculos din careu, Wolfli este pe directia balonului si respinge cu ceva probleme. Mare ocazie pentru CFR!

51. Avertisment si pentru un elvetian, dupa o intrare criminala asupra lui Maftei.

50. Accidentare ceva mai serioasa a lui Alain Nef, placat de Mario Felgueiras. Jocul este oprit pentru doua minute.

46. O prima schimbare la ceferisti: Maftei in locul lui Panin, usor accidentat.

A inceput repriza secunda cu cinci minute mai devreme (17:56).

Coreeanul pune capat primei reprize. CFR Cluj are un avantaj minim, gratie golului inscris de capitanul Ricardo Cadu.

45. Muresan rezolva cu mult calm probabil ultimul atac elvetian din aceasta repriza.

44. Sepsi centreaza de pe partea stanga, Rui Pedro ia fata unui fundas advers si trimite cu capul, moale, spre vinclul portii aparate de Wolfli.

42. Asemeni precedentelor intalniri, CFR nu mai forteaza dupa marcarea golului.

41. Felgueiras, foarte aproape de a comite o gafa in fata unui atacant advers!

38. Lovitura libera pentru Young Boys de pe partea dreapta. Un corner ceva mai scurt. Centrare la coltul lung, Farnerud urmareste, dar pierde controlul balonului.

37. Cartonas galben pentru Piccolo, dupa un fault la Zarate.

35. Panin si Rui Pedro au nevoie de ingrijiri medicale.

31. Afum il incearca pe Felgueiras cu un sut in 20 de metri, retine portarul lui CFR.

30. Grecul Kapetanos solicita penalti, arbitrul lasa jocul sa continue.

27. Ricardo Cadu deschide scorul! Rui Pedro trimite in careu din corner, Maah deviaza inspirat la Cadu, care pune latul pentru 1-0! Un assist frumos al lui Maah, care nu este la prima isprava de acest gen. In meciul cu Ferencvaros, i-a asezat mingea pe punctul cu var capitanului ceferist, care a avut indeplinit o simpla formalitate.

24. Centreaza si Ricardo Cadu in careul lui Young Boys, Marco Wolfli iese inspirat si prinde din fata unui ceferist. 0-0 in continuare.

22. Farnerud incearca o diagonala spre Raphael Nuzzolo, iese Felgueiras de pe linia portii si intervine in fata elvetianului!

19. Young Boys rateaza incredibil! Suedezul Alexander Farnerud primeste ideal in zona punctului cu var, dar trimite gresit cu latul din 11m! Faza la care Mario Felgueiras era invins fara niciun fel de discutie.

16. Sulley Muniru vede primul cartonas galben al intalnirii, dupa o intrare dura la centrul terenului.

12. Campioana CFR se mentine in jumatatea adversa de minute bune.

9. Kapetanos patrunde frumos in careu, este in unghi, sut la coltul scurt, goalkeeperul lui Young Boys este pe faza si boxeaza. Primul sut pe spatiul portii al clujenilor.

7. Robert Maah penduleaza in marginea careului advers, are culoar, dar trimite mult prea slab, fara probleme pentru portarul echipei elvetiene.

3. O prima incercare de atac a CFR-ului, sufocata la 40m de poarta lui Young Boys.

1. Aproximativ 40 de suporteri elvetieni prezenti in proximitatea terenului.

Arbitrul coreean fluiera startul partidei.

CFR incepe in urmatoarea formula de joc: Felgueiras - Sepsi, Piccolo, Cadu, Panin - Sulley Muniru, Muresan - Valente, Pedro, Maah - Kapetanos.