CFR CLuj

CFR Cluj impresioneaza la primul amical din Spania

Sursă foto: facebook.com/cfr1907

CFR Cluj, liderul din Liga 1 Betano, a inceput seria amicalelor din cantonamentul spaniol cu o victorie la scor.

Echipa pregatita de Dan Petrescu s-a impus, cu 4-0, in fata celor de la CD Castellon, echipa din liga a treia spaniola.

Un autogol in minutul 7 a dus la deschiderea scorului, iar pana la pauza Hoban (min.37) si Culio (min.42).

Cu un sfert de ora inaintea finalului partidei Costache a inchis tabela, acesta marcand primul sau gol in tricoul celor de la CFR Cluj.

Dan Petrescu a inceput meciul in formula: Duka - Manea, Luchin, Mureșan, Camora, Hoban, Culio, Djokovic, Păun, Omrani, Țucudean.

Au intrat în repriza a doua: Adi Rus - Peteleu, Bordeianu, A. Vlad, Deac, L. Rus, Costache, Vera, Nouvier, Mailat.