0
0
UTA

Așa am trăit CFR Cluj - UTA

Meciul serii de sâmbătă în Liga 1 s-a jucat în Gruia între CFR Cluj și UTA Arad, două campioane ale provinciei.

Cele două echipe s-au mai confruntat de 29 de ori în principala competiţie internă, de 13 ori au câştigat clujenii, de 10 ori s-au impus arădenii, iar alte şase partide s-au terminat la eglitate.

Palmares cu CFR gazdă: 14 jocuri - 7 victorii CFR Cluj - 5 remize - două succese UTA.

Cea mai recentă dispută din campionatul României a avut loc pe 21 iulie 2023: UTA Arad - CFR Cluj 1-3, marcatori G. Cooper, respectiv D. Bîrligea, C. Carp (autogol) şi E. Yeboah.

22:28

Final de meci.

90'

Camora șutează pe lângă poartă. Se intră în ultimul minut.

90'

Iacob intervine decisiv în fața lui Tachtsidis.

90'

Deac apare în careu și trimite pe lângă poartă.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

90'

Deac trimite cu efect, dar se fluieră fault la portar.

90'

Al 10-lea corner pentru CFR.

89'

UTA aproape să dea lovitura. Carp trimite peste poartă din 6-7 metri.

88'

CFR trimite mingea în poartă, dar golul este invalidat pentru offside la Otele.

81'

Corner

Primul corner al meciului pentru UTA.

76'

Cooper scapă pe contraatac, dar de la margine vine o semnalizare târzie de offside.

75'

9-0 raportul cornerelor până în acest minut.

74'

CFR-ul intistă în ofensivă și Bîrligea trage în blocajul unui adversar.

73'

O bară și în contul gazdelor la șutul lui Tachtsidis de pe linia careului de 16 metri.

63'

Cooper primește în marginea careului și trage pe lângă poartă. Fanion ridicat oricum de la margine.

61'

Bara îi salvează pe cei de la CFR la șutul lui Stolnik. Portarul Sava era bătut.

61'

Otele pătrunde în careu și trimite direct în brațele lui Iacob.

47'

Replică cei la UTA pe contraatac prin Mihai. Șut din afara careului pe lângă poartă.