CFR Cluj castiga la Chiajna cu un penalty usor acordat

Sursă foto: facebook.com/cfr1907

Liderul CFR Cluj a obtinut toate punctele in meciul cu Concordia Chiajna din etapa a 10-a a Ligii 1 Betano dupa un 1-0 din penalty.

O lovitura de la 11 metri usor acordata de centralul Marcel Barsan in minutul 70 la duelul pentru balon intre Marc si Omrani.

Deac a transformat cu un sut pe jos in dreapta lui Balgradean, care a ghicit coltul fara a avea forta de a bloca mingea.

La 0-0, in repriza secunda, CFR Cluj a ratat cea mai mare ocazie a meciului prin Moutinho.

Lasat singur cu portarul dupa o patrundere a lui Deac urmata de pasa acestuia in lateral, mijlocasul CFR-ului a fost foarte sigur pe el ca va marca si a fost blocat in extremis de Albu.

Imediat dupa aceasta ratare Petrescu l-a inlocuit pe Moutinho.

In prima repriza CFR Cluj a ratat deschiderea scorului prin Deac, jucator care a tratat cu prea multa lejeritate o minge primita in fata portii. Lovitura de cap a acestuia s-a dus peste poarta.

Concordia Chiajna a avut o evolutie modesta, fara sa puna in pericol poarta aparata de Arlauskis.

Vasile Miriuta, fostul antrenor al CFR-ului, a jucat la 0-0 si pana la urma s-a dovedit o tactica falimentara.