Astra si Viitorul inchide etapa a 6-a cu un egal. Tamas a comis-o din nou!

Echipele Astra Giurgiu si Viitorul au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultima partida a etapei a 6-a din Liga 1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 37 printr-un autogol al lui Tamas. Acesta a trimis incredibil cu capul in propria poarta dupa o centrare din corner.

Doar doua minute au condus cei de la Viitorul, egalarea fiind adusa de Valentin Gheorghe.

Acesta incepuse meciul ca rezerva si a intrat pe teren in minutul 18 in locul lui Stahl.

In partea secunda Viitorul a avut o dubla ocazie in minutul 67, cand Ganea a trimis in bara, iar apoi Iancu a fost blocat in extremis de un aparator advers.

Cu noua minute inaintea finalului cei de la Astra au avut un gol anulat corect pentru o pozitie afara din joc.

Astra: Kitanov - Bruno, G. Tamaş, Graovac, Radunovic - Simion,Răduţ, Crepulja - Stahl (Gheorghe '18), Tounkara (Ajayi '46), Fl. Matei (Begue '67). Antrenor: Dan Alexa.

FC Viitorul: Căbuz - Mladen, Ţâru, P. Iacob (Filip '46), R. Boboc - A. Ciobanu, Achim, Artean (Houri '46) - Măţan (Calcan '71), G. Ganea, G. Iancu. Manager tehnic: Gheorghe Hagi.

Arbitru: Marius Avram.