Astra – FC Arges 0-2. Schimb de locuri in clasament

Sursă foto: Facebook FC Argeș

Echipa FC Arges a plecat cu toate punctele de la Giurgiu dupa o evolutie solida. Pitestenii au facut schimb de locuri in clasament cu Astra in urma succesului cu 2-0.

Ionut Serban a deschis scorul in minutul 61 cu un sut in forta din afara careului.

FC Arges si-a dublat avantajul prin Maric cu sapte minute inaintea finalului dupa o centrare a lui Palic dintr-o lovitura libera de pe flancul drept.

Astra a marcat prin Boe-Kane la trei minute dupa golul doi al pitestenilor, insa reusita gazdelor a fost anulat pe motiv de offside.

Echilibrul numeric al partidei a fost rupt in minutul 90, dupa ce Budescu a fost eliminat din joc.

In urma succesului obtinut echipa FC Arges a ajuns pe locul 12 in clasament, facand practic schimb de locuri cu Astra.

Astra Giurgiu: M. Popa – Canadija, Graovac, Jovanovic, Bruno – Boe-Kane, Crepulja (Balaure ’85), Wuthrich (Stahl ’59) – Merloi (Krpic ’46), Budescu, V. Gheorghe (Montini ’70).

FC Argeş: Greab – Tofan, Maric, Turda (Leca ’89), Muşat – Meza Colli, I. Şerban – Barbu (Maes ’70), Palic, Dumitru (Grecu ’90+1) – Malele.

Meciul a fost arbitrat de Andrei Antonie.