ASA Târgu Mureș

Adrian Mutu antrenorul din umbra de la ASA Tg.Mures

Atacantul Adrian Mutu n-a evoluat niciun minut luni seara in meciul ASA Tg.Mures-Dinamo, incheiat la egalitate scor 0-0, iar la final noul antrenor principal al muresenilor, George Ciorceri, a declarat ca fostul international a acceptat sa-i fie secund.

In realitate, dupa cele declarate de Ciorceri, reiese ca Mutu este vioara intai la gruparea ardeleana, echipa care insa avea nevoie de un principal cu licenta PRO.

"Lui Adrian Mutu i-am propus si a acceptat sa-mi fie secund. Nu este secund in acte, este jucator, dar el lucreaza, facem planuri si el le executa. Din cand in cand mai intervin si eu. Mutu are calitati de antrenor", a declarat Ciorceri.

Mutu ar fi trebuit sa intre pe teren cu Dinamo in repriza a doua, insa dupa o discutie cu Ciorceri atacantul a decis sa ramana pe banca argumentand ca "echipa are ritm" si trebuie sa ramana asa.