A treia victorie consecutiva pentru Voluntari

Sursă foto: facebook.com/VoluntariFC

Lanterna rosie FC Voluntari a obtinut, sambata, a treia victorie la rand dupa 2-0 acasa cu Hermannstadt, in ultima etapa a sezonului regular.

Eric de Oliveira dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 44 si Sanoh in minutul 63 au marcat golurile victoriei ilfovenilor.

Este a patra victorie in cinci meciuri pentru FC Voluntari de la reluarea campionatului dupa preluarea echipei de catre Mihai Teja.

Asa am trait Voluntari - Hermannstadt

FC Voluntari: Cojocaru -  Struna, Paşcanu, Achim, Vlad - De Lucas, Laidouni - Gheorghe (Măţan '73), Sanoh (Belu '67), Eric (Morar '76)- Ţîră. Antrenor: Mihai Teja.

FC Hermannstadt: Cristiano - Monteiro, Stoica, Dobrosavlevici, Buşu - Rimane (Dumitriu '74), Taira, Pires (Yazalde '54) – Buzan (Petrescu ’29), Cordea, Debeljuh. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Gherghe '73 / Buşu ’10, Debeljuh ‘40, Rimane '72, Almeida '85.

Arbitri: Iulian Călin – Radu Adrian Ghinguleac, George Florin Neacşu – Horia Gabriel Mladinovici.