Fotbal European

Portarul lui Manchester United de 47 de milioane de lire a luat gol de la centrul terenului

Andre Onana a fost protagonistul unui moment jenant pentru el la amicalul susținut de Manchester United, sâmbătă, pe Old Trafford, contra echipei franceze RC Lens.

Florian Sotoca de la gruparea din Hexagon l-a văzut ieșit din poartă pe Onana, în minutul 23, și l-a învins pe acesta cu o minge din apropierea centrului terenului.

Onana a avut noroc până la final, coechipierii săi reușind să întoarcă rezultatul în partea secundă.

Rashford, Antony și Casemiro au marcat într-un interval de doar 11 minute și Manchester United s-a impus, cu 3-1.

Înaintea acestui amical echipa engleză și-a prezentat ultima achiziție, pe atacantul danez Rasmus Hojlund, jucător adus de la Atalanta pentru 72 de milioane de lire sterline.

Nici Onana nu a costat prea puțin, Manchester United achitând pentru aducerea lui 47.2 milioane de lire.

De altfel, trupa engleză a cheltuit până acum în această vară aproape 200 de milioane pentru aducerea a trei jucători.