Fotbal European

Napoli, ieșire șocantă din Cupa Italiei

Echipa care a cucerit titlul în Serie A sezonul trecut a părăsit Cupa Italiei în optimile de finală.

Frosinone a administrat celor de la Napoli o înfrângere categorică, scor 4-0, într-un meci disputat pe stadionul ”Diego Armando Maradona”.

La 0-0, cei de la Napoli au avut un gol anulat de VAR pentru offside la Simeone și o bară trecută în contul lui Mario Rui.

Frosinone a deschis scorul în minutul 65 prin Barrenechea, după care Caso a majorat avantajul oaspeților la cinci minute distanță de primul gol.

Napoli s-a prăbușit pe final de meci, când Frosinone a mai punctat de două ori, prin Cheddira și Harroui, în minutele adiționale.

Frosinone va juca în sferturi cu învingătoarea disputei dintre Juventus și Salernitana.