Fotbal European

Juventus n-a avut milă de Salernitana. Cum arată tabloul sferturilor în Cupa Italiei

Echipa Juventus Torino s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei după o victorie zdrobitoare.

Bătrâna Doamnă a profitat din plin de terenul propriu și a administrat un categoric 6-1 celor de la Salernitana, ultima clasată din prima ligă italiană.

În pofida diferenței uriașe de scor trebuie spus că Salernitana a deschis scorul în minutul 1 prin Ikwuemesi.

Juventus a întors scorul până în pauză prin golurile lui Miretti (12) și Cambiasso (35).

Rugani (54), Bronn (75 – autogol), Yildiz (88) și Weah (90+1) au marcat celelalte goluri ale piemontezilor.

Juventus va juca în sferturile de finală cu Frosinone.

În celelalte meciuri se vor duela: Milan cu Atalanta, Fiorentina cu Bologna și Lazio cu Roma.

Partidele din sferturile de finală se vor juca în perioada 9-11 ianuarie.