Wolfsburg si Gent au facut spectacol intr-un meci cu cinci goluri

O partida de la care nu existau foarte multe asteptari s-a dovedit a fi peste capul de afis Roma-Real Madrid, miercuri seara, in optimile din Liga Campionilor.

Wolfsburg, echipa care a scos-o pe Manchester United din competitie, a condus cu 3-0 pe terenul formatiei belgiene Gent, o debutanta care pana la final a strans rezultatul la 2-3.

Julian Draxler a marcat o dubla in minutele 44 si 54, iar Kruse a majorat avantajul lui Wolfsburg in minutul 60.

Draxler a marcat primul gol in urma unui contraatac, iar a doua reusita a venit dupa o patrundere personala pe zona centrala.

Golul de 3-0 al nemtilor a fost unul clasic, dupa o centrare din dreapta de la Trasch si o reluare a lui Kruse din sase metri.

Kums a redus din diferenta in minutul 80 cu un sut la coltul lung, iar Coulibaly a inchis tabela cu o lovitura de cap din 2-3 metri in minutul 89.

Wolfsburg are prima sansa la calificare.