Seara surprizelor in Champions League. Real Madrid, Manchester City, PSG si Juventus fara victorie!

Nu mai putin de patru rezultate de 1-1 au fost inregistrate, marti seara, in etapa a patra din grupele UEFA Champions League.

Intr-o partida din Grupa F, detinatoarea trofeului Real Madrid a fost tinuta in sah de Sahtior, scor 1-1, intr-un meci disputat in Polonia.

Un meci spectaculos care i-a dat mari emotii lui Carlo Ancelotti, reputatul tehnician de la Real Madrid.

Zubkov a deschis scorul in minutul 46, cei de la Real Madrid salvand remiza prin reusita lui Rudiger din minutul 90+5.

Fundasul central german a marcat cu capul dintr-o centrare a lui Kroos.

Este primul pas gresit facut de Real Madrid in aceasta grupa in care Leipzig s-a impus in deplasare cu Celtic, scor 2-0.

Real Madrid conduce grupa, cu 10 puncte, urmata de Leipzig (6 puncte), Sahtior (5 puncte) si Celtic (1 punct).

In Grupa G, cei de la FC Copenhaga au reusit sa o tina in sah pe Manchester City, scor 0-0. Primul meci fara gol marcat de “Cetateni” dupa 26 de partide!

Dortmund a remizat pe teren propriu cu Sevilla, scor 1-1, in cealalta partida a grupei.

City conduce grupa (10 puncte), fiind urmata de Dortmund (7 puncte), Sevilla (2 puncte) si Copenhaga (2 puncte).

PSG si Benfica au remizat pentru a doua saptamana la rand cu acelasi scor, 1-1, de aceasta data in capitala Franta.

Ambele goluri au fost marcate din lovituri de la 11 metri. Mbappe a punctat pentru PSG cu cinci minute inaintea pauzei, Joao Mario aducand egalarea dupa pauza (min.62).

Mbappe a mai avut un gol anulat pe final de meci.

Cele doua echipe sunt aproape calificate in optimi dupa ce Juventus a pierdut surprinzator in deplasare cu Maccabi Haifa scor 0-2.

Cinci puncte este avansul pe care il au PSG si Benfica fata de Batrana Doamna din Torino.

AC Milan a pierdut al doilea meci contra celor de la Chelsea cu Ciprian Tatarusanu in poarta.

Londonezii au transat disputa de la Milano, cu 2-0, prin golurile lui Jorghinho si Aubameyang, ambele reusite in prima repriza.

De la Milan a fost eliminat Tomori.

Dinamo Zagreb si Salzburg au remizat, scor 1-1, in cealalta partida a Grupei E.

Chelsea conduce in clasament (7 puncte), urmata de Salzburg (6 puncte), Milan si Dinamo Zagreb (ambele cu 4 puncte).