Salah a marcat cel mai rapid hattrick din istoria Champions League

Atacantul egiptean Mohammed Salah a venit de pe banca si a marcat de trei ori in victoria obtinuta de Liverpool la Glasgow cu Rangers, scor 7-1.

Gazdele au deschis scorul prin Scott Arfield, reusind primul lor gol in actuala editie de Champions League, insa ce a urmat e demn de un film horror pentru vicecampioana Scotiei.

Roberto Firmino a egalat pana in pauza, insa in partea secunda doar Liverpool a fost practic pe teren.

Mohammed Salah a marcat de trei ori intr-un interval de sase minute si 12 secunde. Egipteanul stabileste astfel un nou record pentru cel mai rapid hattrick din istoria UEFA Champions League.

Precedentul record ii apartinea lui Bafetimbi Gomis si era de opt minute intr-un alt 7-1 reusit de Lyon cu Dinamo Zagreb, in 2011.

In cealalta partida a Grupei A, Napoli a invins Ajax pe teren propriu, cu 4-2, si obtine matematic calificarea in optimi.

Napoli are punctaj maxim dupa patru etape (12), fiind urmata de Liverpool (9) si Ajax (3).