Mircea Lucescu pierde la limita pe Nou Camp. A castigat un portar de 18 ani

Barcelona a invins-o pe Dynamo Kiev, cu 2-1, miercuri seara, intr-un meci din Grupa G a Champions League.

Lionel Messi din penalty in minutul 5 si Gerard Pique dupa pauza, in minutul 65, au marcat pentru gruparea catalana.

Dynamo Kiev a pastrat suspansul pana la final in urma golului reusit de Tsygankov in minutul 75.

Barcelona a tinut de avantajul minim si are punctaj maxim la jumatatea fazei grupelor.

In pofida infrangerii suferite, Dynamo Kiev a lasat o impresie generala buna, mai ales tinand cont de problemele avute cu infectarile de covid-19 inaintea partidei.

La cei 18 ani ai sai remarcatul serii a fost portarul Ruslan Neshcheret care a avut nu mai putin de 12 interventii, opt dintre acestea la suturi din interiorul suprafetei de pedeapsa.

Este primul portar din ultimele cinci sezoane de Champions League cu 12 interventii intr-un meci.

Pentru echipa pregatiat de Mircea Lucescu este a doua infrangere si Dynamo Kiev ramane cu un punct in clasament.

Un punct are si Ferencvaros Budapesta dupa 1-4 pe teren propriu cu Juventus Torino.

Morata cu o dubla in minutele 7 si 60, Dybala (73) si Dvali (autogol in minutul 81) au semnat reusitele Batranei Doamne.

Pentru campioana Ungariei a marcat Boli golul de onoare in minutul 90.

Meciul de la Budapesta a marcat revenirea lui Cristiano Ronaldo in Champions League.

Integralist, atacantul portughez a oferit o pasa de gol.