Manchester City, victorie in ultimul minut cu Sevilla

“Cetatenii” de la Manchester City au revenit spectaculos, miercuri seara, in meciul cu FC Sevilla, dupa ce andaluzii deschisesera scorul in debutul meciului.

Ucraineanul Konoplyanka a marcat pentru 0-1 in minutul 30 din pasa lui Vitolo cu un sut sec din centrul careului.

Bucuria oaspetilor a fost anulata dupa doar sase minute de autogolul lui Rami, fostul jucator de la Valencia si AC Milan, trimitand in poarta mingea sutata de Bony.

Kevin de Bruyne, atacantul transferat in vara de la Wolfburg, a facut diferenta in prelungirile partidei cu un sut magnific la coltul lung.

In cealalta partida a Grupei D, Juventus Torino si Borussia Monchengladbach au incheiat la egalitate, scor 0-0.

Juventus conduce grupa, cu 7 puncte, urmata de Manchester City, cu 6 puncte, Sevilla, cu 3 puncte, si Borussia Monchengladbach cu un singur punct.