Liverpool o bate pe Milan intr-un meci cu cinci goluri

Anfield Road a gazduit, miercuri seara, un meci cat o finala intre FC Liverpool si AC Milan.

Ambele echipe au condus pe rand, insa pana la urma victoria a fost obtinuta de “cormorani”, cu 3-2.

Gazdele au dominat inceputul meciului si deschiderea scorului n-a surprins pe nimeni, chiar daca reusita din minutul 9 a fost un autogol al lui Tomori.

Milan a intors rezultatul pana la pauza in urma a doua contre taioase.

Rebic a marcat pentru 1-1 din pasa lui Leao, in minutul 42, pentru ca doua minute mai tarziu Brahim Diaz sa aduca in avantaj echipa rossonera.

O prima repriza in care Liverpool a avut si un penalty ratat prin Salah, in minutul 14.

Atacantul egiptean s-a revansat imediat dupa pauza cand a marcat golul de 2-2 din pasa lui Origi.

Golul victoriei lui Liverpool a fost marcat de Henderson, in minutul 69.

Atletico Madrid si FC Porto au remizat, scor 0-0, intr-un meci in care oaspetii au incheiat in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Mbemba in prelungiri.