3
PSG
Bernat 57' Di Maria 42' Marquinhos 13'

Asa am trait Leipzig - PSG. Zarurile sunt deja aruncate!

Echipele RB Leipzig si Paris Saint-Germain s-au infruntat, marti seara, de la 22:00, in prima semifinala a sezonului 2019/2020 in Champions League.

23:52

Final de partida. PSG obtine calificarea in finala Champions League.

81'

Mbappe aproape de 4-0 la o eroare comisa de Klostermann.

74'

Interventie cu o mana a lui Gulacsi la sutul lui Mbappe.

57'

Gol Bernat!

PSG isi majoreaza avantajul prin Bernat. Lovitura de cap din sase metri singur cu portarul.

46'

22:45

Pauza la Lisabona.

44'

Neymar rateaza golul de 3-0 cu o reluare din 10-11 metri. Pasa excelenta oferita de Mbappe din flancul drept.

42'

Gol Di Maria!

PSG isi dubleaza avantajul dupa o eroare majora a portarului Gulacsi. Acesta a pasat gresit la un adversar si PSG n-a iertat-o pe Leipzig.

35'

Neymar aproape de un gol fabulos din lovitura libera. Bara o salveaza pe Leipzig.

25'

Poulsen trimite pe langa poarta din interiorul careului. Ocazie pentru Leipzig.

17'

Gulacsi intervine decisiv in fata lui Mbappe. Doar corner pentru PSG care domina meciul.

13'

Gol Marquinhos!

PSG deschide scorul prin brazilianul Marquinhos dupa o faza fixa.

9'

Rico retine sutul lui Sabitzer. PSG l-a inlocuit pe Navas, accidentat, cu acest Rico.

8'

Replica cei de la Leipzig cu o actiune taioasa pornita de la Sabitzer in flancul drept.

7'

PSG marcheaza dar golul este anulat pentru un hent la Neymar. Decizie corecta a centralului Bjorn Kuipers.