3
Lyon
Dembele 87' 79' Cornet 24'

Asa am trait Manchester City - Lyon

Ultimul sfert de finala le-a adus fata in fata pe Manchester City si Olympique Lyon, formatia care a lasat-o acasa pe Juventus in optimi.

23:53

Lyon o elimina pe Manchester City si va juca in semifinalele Champions League cu Bayern Munchen.

90'

Lopes respinge peste poarta sutul lui De Bruyne dintr-o lovitura libera.

87'

Gol Dembele!

Lyon loveste pe un contraatac 3 contra 4 prin Dembele. Gafa de proportii a portarului Ederson.

86'

Ratarea sezonului de Champions League tocmai s-a consumat si i-a apartinut lui Raheem Sterling de la City. Singur cu poarta goala in fata trimite mult peste.

79'

Nou intrat pe teren, Dembele scapa singur cu Ederson si o readuce pe Lyon la conducere.

70'

Cornet patrunde in careul lui City si cade solicitand un penalty. Arbitrul face semn ca jocul sa continue.

69'

Gol De Bruyne!

City egaleaza prin De Bruyne, cu un sut din actiune in interiorul careului.

60'

De Bruyne trimite pe poarta din 28 metri. Respinge Lopes si City mai iroseste o sansa de egalare.

56'

Guardiola nu vrea sa riste si il introduce pe Mahrez in locul lui Fernandinho.

54'

Fernandinho il faulteaza pe Cornet si este din nou iertat de arbitru. Se joaca cu focul echipierul lui City.

46'

43'

Ocazie pentru City la sutul lui Rodrigo din interiorul careului.

39'

Inca o data De Bruyne il incearca pe Lopes dintr-o lovitura libera. Respinge portarul lui Lyon.

38'

Aouar se resimte dupa un duel cu Fernandinho. Brazilianul are deja un galben.

31'

Dubla interventie pentru Anthony Lopes si Lyon ramane in avantaj.

28'

De Bruyne cauta poarta cu un sut direct din lovitura libera. Respinge Lopes.

24'

Gol Cornet!

Cornet trimite in poarta lui City pentru 1-0. Sut din 16 metri. Faza e verificata de VAR pentru un posibil offside. In cele din urma golul e validat pentru o pozitie corecta la plecarea lui Ekambi.

12'
9'

Marcal il incearca pe Ederson cu un sut de la distanta. Retine portarul lui City.