2
Pyunik Erevan
Gajic 119' 89'

Asa am trait CFR Cluj - Pyunik Erevan 2-2. Meci decis la 11 metri

Am transmis live text in aceasta pagina returul dintre CFR Cluj si Pyunik Erevan (0-0 in tur), meci din primul tur preliminar al UEFA Champions League. Cine castiga o intalneste pe Diddelang in runda urmatoare.

Penalty
P

Yurchenko apara sutul lui Camora si Pyunik se califica in turul 2 preliminar al Champions League.

P

Avagyan o readuce pe Pyunik in avantaj (4-3).

P

Muhar marcheaza cu cea mai simpla executie posibila (3-3).

P

De aceasta data Harutyunian nu mai rateaza!

P

Burca marcheaza, dar Yurchenko intuise din nou coltul.

P

Dashyan inscrie pentru Pyunik.

P

Petrila suteaza in transversala! Prima ratare.

P

Cociuc il invinge pe Balgradean.

P

Dugandzic transforma primul, nu fara emotii insa.

Pauza 4
00:07

Dupa 120 de minute scorul ramane egal, 2-2. Totul se va decide la 11 metri.

Prelungiri 2

119'

Gol Gajic!

Gajic reuseste dubla cu o reluare din interiorul la o minge respinsa in fata de Balgradean.

108'

Balgradean apara lovitura de la 11 metri la sutul lui Harutyunian.

106'

Penalty pentru Pyunik la interventia lui Burca asupra lui Davidyan.

Prelungiri 1

105'

Davidyan scapa singur spre poarta CFR-ului, insa isi face mingea prea tare si intervine Balgradean.

100'

Deac suteaza peste poarta. A cautat fara succes vinclul.

95'

Gol Petrila!

Deac paseaza ideal in careu pentru Petrila inscrie cu un sut plasat la coltul lung.

Pauza 2
23:23

Fabbri fluiera finalul celor 90 de minute. Meciul continua in prelungiri.

90'

Petrila suteaza putin pe langa poarta. Un voleu din afara careului.

90'

Centrare din corner si Boateng reia peste poarta.

90'

Cinci minute de prelungire.

89'

Gol Gajic!

Pyunik egaleaza dupa un corner gratuit acordat de Camora. S-a inaltat Gajic si a marcat cu capul pentru 1-1.

87'

Dugandzic in locul lui Develjuh. Intra si Bordeianu in locul lui Cvek.

79'

Debeljuh rateaza foarfeca, mingea ramane la CFR si Deac trage slab cu stangul.

79'

Petrila in locul lui Paun pentru un plus de prospetime pe faza ofensiva.

65'

Pyunik scoate mingea la margine si de acolo vine ocazia lui Juricic. Acesta reia din centrul careului pe langa poarta.

61'

Accidentare suferita de portarul oaspetilor. Se mai resimte si Vakulenko.

59'

Parada a portarului Yurchenko la sutul lui Debeljuh din interiorul careului.

59'

Burca ataca energic o minge in jumatatea adversa si obtine lovitura libera.

58'

CFR tine de minge in incercarea de a lovi inca o data pentra a inchide meciul.

52'

Interventie intarziata a lui Otubanjo asupra lui Manea.

51'

Centrare a lui Camora in careu. Respinge Cociuc, dar mingea ramane la CFR.

46'

A inceput repriza secunda.

22:15

Pauza in Gruia. 1-0 pentru CFR Cluj.

35'

Dashyan suteaza peste poarta CFR-ului. Un semnal de alarma.

32'

Paun trimite in fata portii. Un sut centrare si mingea iese afara.

31'

Deac incearca pasa decisiva catre Debeljuh. Intervine portarul advers.

26'

Bara ii salveaza pe cei de la Pyunik. Mingea ramane in joc si Paun o trimite in poarta din offside. Ramane 1-0!

25'

Manea respinge din interiorul careului.

22'

Deac trimite pe langa poarta dupa un corner executat de Paun. Al 4-lea pentru CFR.

21'

Deac centreaza din lovitura libera. Respinge apararea oaspetilor.

20'

Roger patrunde in forta si obtine lovitura libera in duel cu Vakulenko.

17'

Boateng reia periculos din 7-8 metri cu capul. Cei de la CFR solicita cornerul, insa arbitrul indica repunere din sase metri.

17'

Portarul Yurchenko respinge de sub bara sutul in forta trimis de catre Deac.

11'

Gonzalez rateaza de putin poarta aparata de Balgradean.

10'

Cociuc obtine lovitura libera in duel cu Deac.

8'

Juninho respinge mingea centrata de Camora. Oaspetii incearca o iesire pe contraatac.

6'

Gol Boateng!

Debeljuh obtine lovitura libera si CFR deschide scorul. Boateng apare in sase metri si marcheaza pentru 1-0. Centrare impecabila marca Deac.