2
Dinamo Zagreb
Kastrati 78' Gojak 14'

Asa am trait CFR Cluj - Dinamo Zagreb

Miercuri seara, de la ora 21:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul CFR Cluj - Dinamo Zagreb din turul 2 preliminar al Champions League.

Penalty
P

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 5-6
Boli suteaza mult peste poarta si s-a terminat. CFR Cluj pierde calificarea in turul 3 preliminar al Champions League.

P

Gvardiol inscrie cu mari emotii.

P

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 5-5
Deac se revanseaza si marcheaza de aceasta data.

P

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 4-5
Dilaver marcheaza cu un sut plasat in partea opusa portarului.

P

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 4-4
Golofca rateaza si el!!! Sut pe centrul portii aparat de Livakovic. Loteria continua.

P

Ratare a lui Gojak. Balon aparat de Balgradean.

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 2-3
Ademi inscrie cu usurinta. Balgradean parca apara prima oara penalty-uri.

P

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 2-2
Djokovic inscrie cu mari emotii. Portarul oaspetilor a deviat-o in poarta.

P

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 1-2
Leovac trage bine si marcheaza. Balgradean ghicise coltul.

P

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 1-1
Vinicius marcheaza cu o executie perfecta.

P

CFR - Dinamo Zagreb 0-1

Petkovic inscrie cu emotii!.

P

Capitanul lui Dinamo Zagreb castiga la aruncarea monedei. Croatii vor bate primii.

P

Se va executa la poarta fara tribuna.

P

Camora si Ademi, capitanii celor doua echipe stabilesc cine trage prima lovitura si la care poarta se vor executa.

Pauza 4
23:40

Scorul ramane 2-2 dupa cele 120 de minute. Urmeaza loviturile de departajare.

Prelungiri 2
120'

Susic centreaza in careu si Debeljuh reia imprecis peste poarta.

119'

Prudenta e cuvantul de ordine in aceste momente. Nimeni nu mai risca nimic in perspectiva loviturilor de la 11 metri.

Pauza 3
23:16

Pauza intre cele doua reprize de prelungire.

Prelungiri 1

104'

Kastrati aproape de gol la patrunderea lui Stojanovic. Se putea acorda si penalty, Golofca impingandu-l usor pe jucatorul croat.

102'

Aproape de autogol croatii la o minge trimisa de Rondon in forta paralel cu linia portii.

92'

Bordeianu se alege cu un galben pentru simulare in marginea careului advers.

91'

Se reia partida cu prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
22:55

Arbitrul portughez fluiera finalul celor 90 de minute. Urmeaza doua reprize de prelungiri.

90'

Gol Debeljuh!

CFR Cluj egaleaza prin Debeljuh, un croat. Pasa geniala oferita de Rondon din flancul drept, la intalnire in sase metri. Fabuloasa faza.

82'

Susic intra in locul lui Burca.

78'

Gol Kastrati!

Dinamo Zagreb marcheaza in inferioritate numerica dupa o faza de contraatac. Sut din interiorul careului respins in fata de Balgradean si Kastrati, pe faza, trimite in poarta.

73'

Contraatac al oaspetilor dus la capat de Stojanovic. Sut din 16 metri blocat de Balgradean. Totul a pornit de la un fault neacordat la Golofca in preajma careului advers.

70'

Burca prinde curaj si trage de la distanta. Minge pe langa poarta.

69'

Centrare Deac din dreapta si cap al lui Vinicius in bratele portarului croat.

64'

Gol Pereira!

Gafeaza si portarul Livakovic la sutul lui Pereira. O executie in forta din afara careului. CFR Cluj egaleaza scorul, 1-1!

52'

Deac rateaza lovitura de la 11 metri. Portarul Livakovic a respins in doua randuri si ramane 0-1!

50'

Debeljuh obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Theophile-Catherine. Acesta din urma vede cartonasul rosu.

47'

Ce sansa de gol iroseste CFR pe contraatac prin Rondon. Sut din alergare pe langa poarta.

46'

S-a reluat meciul. Chipciu ramane la cabine.

21:47

Pauza in Gruia.

39'

Sut in forta trimis de Orsic din interiorul careului. Balgradean respinge in transversala!

37'

Burca prinde un exterior din marginea careului. Respinge portarul in corner.

27'

Deac suteaza in blocaj dupa o actiune prelungita de atac a CFR-ului.

25'

Boli aproape de gol la devierea lui Djokovic spre coltul lung. A respins Gavranovic in extremis.

20'

Deac rateaza egalarea dupa o faza de la coltul terenului. Pereira a trimis in centrul careului si Deac, aparut surprinzator, a trimis cu latul peste poarta.

19'

Ivanusec trage la poarta din afara careului. Nu mult a lipsit sa fie deja 0-2.

14'

Gol Gojak!

Dinamo Zagreb deschide scorul prin Gojak dupa o respingere in fata a lui Balgradean. Eroare a portarului de la CFR Cluj.

11'

Mjaer suteaza peste poarta lui Balgradean.

10'

Actiune periculoasa a oaspetilor. Orsic il pacaleste pe Burca, intra in careu si trage in plasa laterala.

5'

Recentrare a lui Djokovic in careul advers. A fost offside mare.

1'

CFR are o prima sansa la poarta croatilor dupa o faza de fixare.

1'

A inceput meciul din Gruia.

0'

Echipele de start:

CFR Cluj: Bălgrădean - Burcă, Vinicius, Boli, Camora - Chipciu, Bordeianu, Djokovic - Deac, Debeljuh, Pereira

Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac - Gojak, Ivanusec, Ademi, Orsic - Majer, Gavranovic.

13:22

Echipele probabile

CFR Cluj: Balgradean - Susici, Vinicius, Burca, Camora - Chipciu, Bordeianu, Djokovici - Deac, Rondon, Costache.

Dinamo Zagreb: Livakovici - Stojanovici,  Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac - Ademi, Gojak - Kdzior, Majer, Oraici - Petkovici.

12:28

Meciul din Gruia va fi arbitrat de o brigada din Portugalia, cu Antonio Nobre la centru.

Acesta va fi ajutat la cele doua margini de Bruno Jesus si Nuno Pereira.

12:26

CFR Cluj a castigat al treilea titlu consecutiv in Liga 1 si a inceput sezonul european in deplasare cu Floriana La Valleta (2-0).

Echipa din Gruia vine dupa un sezon european 2019/2020 incheiat in 16-imile Europa League.

Formatia pregatita de Dan Petrescu a fost eliminata de Sevilla dupa 1-1 la Cluj si 0-0 in Spania. Echipa andaluza avea sa castige recent pentru a sasea oara Europa League.

Dinamo Zagreb a castigat de 21 de ori titlul in Croatia. La fel ca CFR Cluj, echipa croata are trei titluri la rand.