Hategan in mijlocul unui nou scandal

Sursă foto: twitter.com/

Arbitrul Ovidiu Hategan se afla in centrul unui nou moment controversat, dupa ce marti seara a condus la centru partida dintre CSKA Moscova si Real Madrid.

Partida s-a incheiat cu victoria formatiei din Rusia, scor 1-0, dar Hategan a aparut in prim plan in minutele suplimentare ale jocului disputat pe Lujniki.

Arbitrul din Romania l-a eliminat pe Igor Akinfeev, portarul lui CSKA si al nationalei Rusiei, cu doua galbene intr-un interval de doar cateva secunde.

Akinfeev n-a mai primit gol in Liga Campionilor de 11 ani (43 meciuri)!

Internationalul rus a fost eliminat in minutul 90+5 pentru ceea ce au parut a fi proteste repetate la adresa lui Hategan.

Arbitrul roman a ratat participarea la Cupa Mondiala din Rusia dupa ce a acordat un penalty eronat Elvetiei in prima mansa a barajului cu Irlanda de Nord.

O eroare care a cantarit decisiv cand a FIFA i-a ales pe “fluierasii” de la Cupa Mondiala, Hategan nefiind inclus nici macar in echipa care a coordonat arbitrajul video in centrul de la Moscova