Galatasaray, Young Boys și Braga merg în grupele Ligii Campionilor

Cele trei echipe au obținut calificarea în urma meciurilor retur programate, marți seara, în faza playoff.

Braga a dublat succesul din meciul tur contra lui Panathinaikos și s-a impus la Atena, cu 1-0, prin golul marcat de Bruma, în minutul 83.

Echipa lusitană se califică în grupele Ligii Campionilor, cu 2-0 la general, în timp ce Panathinaikos va continua în grupele Europa League.

Young Boys Berna a trecut pe teren propriu cu un categoric 3-0 de Maccabi Haifa din Israel.

Pentru echipa elvețiană au marcat Itten (23), Seck (autogol 28) și Ugrinic (46).

În tur fusese 0-0.

Galatasaray a învins pe Molde, scor 2-1, la capătul unei partide tensionate. Icardi a deschis scorul din penalty în minutul 7, iar Hestad a egalat în partea secundă.

Oaspeții au avut un gol anulat la Berisha pentru offside, după care Angelino a dat lovitura pentru Galatasaray în minutul 90+3.