Benfica la conducerea Grupei C. Atletico tinuta in sah de Astana

“Vulturii” de la Benfica Lisabona au castigat meciul cu Galatasary Istanbul disputat pe teren propriu si conduc Grupa C dupa patru meciuri.

Jonas a deschis scorul in minutul 52 cu o reluare din marginea careului de sase metri, reusind primul sau gol in acest sezon de Liga Campionilor.

Sase minute mai tarziu cei de la Galatasaray au restabilit egalitatea prin germanul Lukas Podolski, cu un sut in forta din interiorul careului.

Capitanul gazdelor Luisao a punctat decisiv in minutul 67 cu un sut spectaculos la vinclu dupa un corner executat de pe partea stanga in directia de atac. Veteranul brazilian a avut suficient timp sa opreasca balonul si apoi sa se aseze pe sut.

Benfica a incheiat meciul in zece oameni dupa ce Gaitan a primit al doilea galben in minutul 85.

Astana a terminat la egalitate cu Atletico Madrid pe teren propriu, scor 0-0, obtinand al doilea punct in Grupa C a competitiei.