Atletico Madrid castiga la Istanbul prin dubla lui Griezmann

De o repriza a avut nevoie Atletico Madrid pentru a transa disputa cu Galatasaray Istanbul din Grupa C a Ligii Campionilor.

Fosta finalista a competitiei a punctat de doua ori prin francezul Antoine Griezmann, jucator care a inceput partida ca mijlocas stanga.

In minutul 18 acesta a reluat in gol centrarea lui Juanfran de pe dreapta sutand pe jos cu piciorul stang la coltul scurt.

Acelasi Griezmann a majorat avantajul lui Atletico dupa doar sapte minute din mingea prelungita cu capul de Godin.

In cealalta partida a Grupei C, Benfica Lisabona a invins cu 2-0 debutanta Astana din Kazahstan.

Kazahii au rezistat 50 de minute in infernul de pe Da Luz, Gaitan reusind deschiderea scorului la capatul unei patrunderi in viteza finalizata cu sut la coltul lung.

Minutul 62 a adus golul doi pentru “Vulturi” la patrunderea lui Eliseu pe stanga si pasa decisiva in fata portii pentru grecul Mitroglu. Acesta a indeplinit o simpla formalitate.