0
0
Romania

Așa am trăit Kosovo - România în preliminariile EURO 2024

Am transmis live text în această pagină, vineri, de la ora 21:45, meciul Kosovo - România din Grupa I a calificărilor pentru Campionatul European din Germania 2024.

23:42

Final de partidă.

90'

Sorescu aproape de gol. Șut din afara careului blocat de portar.

90'

Incredibilă ocazie ratată de kosovari. Muriqi primește cu spatele la poarta, se întoarce și trimite mult peste poartă.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

79'

Băluță trage pe centrul porții. Rămâne 0-0.

78'

Zhegrova îl testează pe Moldovan cu un șut din afara careului. Respinge portarul nostru în corner.

71'

Ne salvează VAR-ul și rămâne 0-0 după un offside la Celina înaintea golului.

69'

Gol Zhegrova!

Zhegrova, jucător intrat la pauză, deschide scorul cu capul la colțul scurt.

67'

Șansă pe care o ratăm pe contraatac prin Mihăilă. Ne alegem cu un corner.

61'

Moruțan în locul lui Man și Mihăilă în locul lui Coman.

58'

Moldovan ne mai scoate o dată. Blochează șutul lui Vojvoda din interiorul careului. Acesta s-a distrat cu Băluță în marginea careului nostru.

50'

Man șutează peste poartă. Mingea e deviată și avem corner.

46'

Dresevic vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Stanciu.

46'

Start de repriză secundă.

22:34

Danny Makkelie trimite echipele la vestiare. 0-0 între Kosovo și România.

45'

Paradă senzațională a lui Moldovan la șutul lui Celina din afara careului. Cea mai mare ocazie a meciului.

45'

Ratăm deschiderea scorului prin Man. Șut pe lângă poartă de pe linia careului de 16 metri.

45'

Drăgușin intervine decisiv la o minge centrată în careul nostru de Rashica.

44'

Manea șutează de la distanță pe lângă poartă.

40'

Burcă se resimte după un tampon primit din partea lui Muriqi.

38'

Coman intră în careu, își face mingea pe șut, dar trage mult peste poartă.

33'

Sorescu e depășit de Rashica, dar Sorescu acoperă bine zona și mingea iese afară.

32'

Man interceptează o minge pe construcția gazdelor, dar Pușcaș irosește această fază. Ne alegem cu un corner, dar se fluieră fault în atac.