Rugby

Lupii Bucuresti, infranti la zero in ultimul meci din Challenge Cup

Echipa Lupii Bucuresti, reprezentanta Romaniei in grupele Challenge Cup, a pierdut, joi seara, intalnirea cu Newcastle Falcons din deplasare.

Englezii s-au impus cu 28-0 la capatul unui meci dominat autoritar asa cum o arata si scorul, insa chiar si asa au ratat calificarea in sferturile de finala.

Newcastle a platit astfel tribut infrangerii cu Brive, scor 31-9, iar echipa franceza este cea care merge mai departe.

Florin Vlaicu a ratat in finalul primei reprize sansa de a pune primele puncte pe tabela in dreptul Lupilor Bucuresti, acestuia lipsindu-i acuratetea pentru a trimite printre buturi dintr-o lovitura de pedeapsa.

Lupii Bucuresti au incheiat grupa pe locul trei, 10 puncte.

Bucharest Wolves: 15 Tibi Conache, 14 Florin Ionita, 13 Paula Kinikinilau, 12 Florin Vlaicu, 11 Ionut Dumitru, 10 Vali Calafeteanu, 9 Florin Surugiu, 1 Petru Tamba, 2 Eugen Capatana, 3 Vlad Badalicescu, 4 Andrei Bucurescu, 5 Valentin Poparlan, 6 Viorel Lucaci, 7 Alexandru Mitu, 8 Stelian Burcea (c)