31
28
Slovenia

Asa am trait Romania - Slovenia la Campionatul Mondial

Am transmis live text in aceasta pagina, duminica dupa-amiaza dupa ora 15:00, meciul Romania - Slovenia de la Campionatul Mondial de handbal feminin gazduit de Germania

Rezultate inregistrate in prima etapa:

Romania - Paraguay 29-17

Slovenia - Franta 24-23!

16:26

Romania isi arata clasa si castiga dupa un final senzational cu patru goluri la rand.

58'

Neagu inscrie de la 7 metri pentru 29-27.

54'

Neagu deschide excelent jocul in extrema stanga la Ardean Elisei si aceasta nu rateaza tinta!

53'

Udristoiu inscrie in superioritate numerica.

53'

Slovenia egaleaza prin Stanko. Din nou pierdem avantajul de doua lungimi.

51'

Aruncare din poarta in poarta ratata de Neagu! S-a grabit Cristina.

50'

Buceschi arunca in forta de pe picioare si scutura plasa.

48'

Geiger se grabeste si arunca peste poarta.

47'

Neagu scutura plasa cu o aruncare din 9 metri. Din nou doua goluri avans pentru Romania.

45'

Pintea face meciul carierei la nationala. Ajunge la cota cinci goluri.

43'

Buceschi ne readuce la conducere, insa meciul ramane pe muchie de cutit.

41'

Eliminare 2 minute

Zamfirescu este eliminata. 7 metri pentru Slovenia si scorul redevine egal.

40'

Fabuloasa parada a Denisei Dedu! Romania ramane la conducere.

39'

Pintea ajunge la 4/5 si egaleaza dupa ce Slovenia revenise la conducere cu al treilea gol la rand.

34'

Buceschi ne duce la doua goluri diferenta, dar Slovenia inscrie rapid.

33'

Aruncare de la 7 metri

Neagu transforma o aruncare de la 7 metri si ne readuce la conducere.

31'

Romania are primul atac pozitional in partea secunda si Pintea ne aduce in premiera la conducere.

30'

Neagu egaleaza cu 4-5 secunde inaintea pauzei, astfel ca cele doua echipe intra la cabine cu 14-14.

29'

Neagu inscrie din zona centrala si Romania egaleaza Slovenia pentru prima data de la startul meciului.

28'

Pintea nu aduce la un gol in spatele Sloveniei dupa o reusita pe contraatac.

27'

Neagu arunca in disperare de cauza sub amenintare de joc pasiv. Rateaza!

25'

Interventie decisiva a Denisei Dedu la 13-10 pentru Slovenia.

22'

Cel mai bun moment al meciului pentru Romania! Doua goluri mai pastreaza avantaj Slovenia dupa doua reusite la rand pentru echipa noastra.

20'

Gol incredibil marcat de Gros, jucatoare ajunga la 6 din 6 in acest meci.

19'

Ce sansa ratam pe contraatac prin Florianu in superioritate numerica! Am fi revenit la trei goluri.

18'

Neagu ajunge la cota trei cu un gol marca inregistrata.

17'

Gros transforma o noua aruncare de la 7 metri. Se mentine diferenta de cinci goluri.

15'

Neagu arunca in transversala! Mingea ramane in posesia Romaniei si Ardean Elisei o baga in poarta.

12'

Pintea marcheaza de pe semicerc si revenim la trei goluri.

12'

Dedu agata mingea cu un reflex spectaculos! Avem prima superioritate dupa eliminarea lui Amon.

10'

Gol important marcat de Ardean Elisei, insa nu reusim sa le blocam pe slovene.

9'

Neagu inscrie al doilea sau gol si al Romaniei in acest meci. O reusita in inferioritate numerica, dupa ce Pintea fusese eliminata anterior.

8'

Avem si ghinion! Pintea scapa din marcaj si arunca in bara.

7'

Gros inscrie cu o aruncare de pe picioare si Slovenia se desprinde pe tabela.

7'

Fault in atac la patrunderea lui Buceschi. Inceput de meci modest pentru Romania.