Handbal

CSM Bucuresti si-a aflat adversara din playoff-ul Champions League. Neagu, golgetera fazei grupelor

Echipa CSM Bucuresti a incheiat faza grupelor din Champions League cu o remiza pe teren propriu contra formatiei daneze Esbjerg, scor 29-29 (15-15).

In urma acestui rezultat CSM Bucuresti a incheiat faza grupelor pe locul al cincilea, cu 15 puncte.

Astfel, echipa pregatita de Adrian Vasile va intalni in playoff pe CSKA Moscova din Rusia, ocupanta locului al patrulea in Grupa B.

Cristina Neagu a incheiat faza grupelor cu 94 de goluri, fiind cea mai buna marcatoare din competitie.

Dubla cu CSKA Moscova pentru calificarea in sferturile de finala va avea loc in 26-27 martie la Bucuresti (turul), respectiv 2-3 aprilie la Moscova (returul).

CSKA Moscova este echipa care a eliminat-o pe CSM Bucuresti sezonul precedent in faza sferturilor de finala la golurile marcate in deplasare, scorul dupa doua manse fiind egal, 51-51.