Handbal

CSM Bucuresti ramane in cursa pentru sferturi in Liga Campionilor

Echipa CSM Bucuresti a castigat, vineri seara, duelul cu Ferencvaros Budapesta, in etapa a 4-a a grupelor principale din Liga Campionilor la handbal feminin.

”Tigroaicele” au transat disputa din Polivalenta bucuresteana, cu 27-24, dupa ce la pauza ecartul fusese de patru goluri in favoarea CSM-ului.

Cristina Neagu a fost cea mai buna marcatoare de la CSM Bucuresti, cu opt reusit.

CSM Bucuresti ajunge la 9 puncte si le egaleaza pe Metz, Rostov si Esbjerg, echipele de pe primele trei locuri.

In ultimele doua meciuri CSM Bucuresti joaca in deplasare cu Metz (1 martie) si acasa cu Vipers Kristiansand (7 martie).

CSM Bucuresti lupta pentru calificarea in sferturile de finala in Liga Campionilor, competitie pe care a castigat-o in 2016.