Handbal

CSM Bucuresti elimina Rapid in optimile Cupei Romaniei dupa o revenire fabuloasa

Condusa la pauza cu gol diferenta, CSM Bucuresti a intors spectaculos scorul in meciul cu Rapid din optimile Cupei Romaniei. "Tigroaicele" s-au impus la sapte goluri, cu 31-24 (13-14).

Prima parte a fost dominata autoritar de Rapid in fata unei echipe CSM Bucuresti care a evoluat extrem de slab.

CSM Bucuresti a inceput in forta partea secunda si in primele 15 minute Rapid marcase un singur gol!

Cu 8 goluri inscrise, Arntzen a fost cea mai buna marcatoare de la CSM Bucuresti. Aceasta a fost urmata de Buceschi, cu 6 goluri.

Un rol important in aceasta victorie l-a avut portarita Marie Davidsen, cu 15 interventii decisive in meci.

CSM Bucuresti este detinatoarea trofeului in Cupa Romaniei.