Test atletism

Polonia invinge Danemarca in Grupa Romaniei printr-un hattrick al lui Lewandowski

Intr-un meci disputat sambata seara la Varsovia in grupa din care face parte si Romania, nationala Poloniei a invins Danemarca, cu 3-2.

Aceasta dupa ce la pauza polonezii conduceau cu 2-0 dupa reusitele lui Lewandowski (20, 36), pentru ca imediat acelasi jucator sa faca hattrick-ul.

Danezii au redus din diferenta prin autogolul lui Glik si reusita lui Poulsen, dar in cele mai bine de 20 de minute ramase pana la final n-au mai reusit sa mai inscrie o data.

Intr-o alta partida din calificarile europene pentru Cupa Mondiala, Anglia a invins Malta doar cu 2-0 la primul meci al selectionerului interimar Gareth Southgate.

Campioana mondiala Germania a trecut de Cehia, cu 3-0, prin golurile lui Muller (2) si Kroos.

Irlanda de Nord, fosta noastra adversara in preliminariile pentru EURO 2016, a invins fara probleme San Marino, cu 4-0, iar Scotia a remizat acasa cu Lituania, scor 1-1.

Slovenia a trecut de Slovacia, cu 1-0, acelasi scor inregistrandu-se si in meciul dintre Azerbaidjan si Norvegia.