Test atletism

Argentina s-a gripat in absenta lui Messi

Fara Lionel Messi pe teren, accidentat, nationala Argentinei nu a reusit decat un egal in deplasare cu Venezule, intr-un meci din preliminriile Cupei Mondiale.

Partida de la Merida s-a incheiat 2-2, dupa ce gazdele au condus la un moment dat cu 2-0 in debutul partii secunde.

Pratto si Otamendi cu un gol in minutul 83 au salvat remiza pentru nationala Argentinei.

Derby-ul rundei in America de Sud s-a jucat la Manaus intre Brazilia si Columbia, noua campioana olimpica impunandu-se cu 2-1 printr-o reusita a lui Neymar cu un sfert de ora inaintea finalului.

Uruguay a dispus pe teren propriu de Paraguay, cu 4-0, si ramane pe primul loc in clasamentul preliminariilor din America de Sud, cu un punct in fata Braziliei si Argentinei.

Chile-Bolivia 0-0 si Peru-Ecuador 2-1 au fost celelalte rezultate de marti noapte.

Primele patru se califica direct la turneul final, iar a cincea echipa va disputa un baraj intercontinental.