Europa League

Becali: "Trebuia sa fie vreo 7-0"

Finantatorul Stelei, Gigi Becali, a afirmat ca este convins ca echipa sa va reusi sa isi mentina avantajul in fata elvetienilor de la Grasshopper Zurich.
"Sunt foarte multumit, sunt fericit, trebuia sa fie vreo 7-0. Nu este prea putin, nu este vorba de 1-0 aici, putea sa fie si 2-0, dar este vorba despre o echipa care a dominat tot meciul si o echipa care a jucat frumos astazi, de aia sunt multumit.

Putea sa fie si 2-0, dar sa nu jucam. Calificarea este rezolvata în mare parte, pentru ca eu zic ca vom câstiga si acolo. Nu vreau sa spun daca mi-a placut un jucator în mod special, poate Bogdan Stancu, pentru ca a dat gol", a spus Gigi Becali.

Bogdan Stancu a adus Stelei un debut cu dreptul in play-offul Ligii Europa, in fata lui Grasshoper, 1-0. Golul sau a venit in repriza secunda, la cateva minute dupa ce elvetienii avusesera trei ocazii de gol, ultima mare, Tatarusanu fiind acolo decisiv.