La Liga

Realul lui Mourinho rupe norii

Real Madrid a inregistrat un nou succes in Primera Division, scor 3-0, pe teren propriu cu Espanyol, in urma unui meci plin de tensiuni.

Jose Mourinho isi imprima din ce in ce mai mult stilul la Real Madrid. Cu Espanyol, jucatorii Madridului au fost practic copia portughezului - aroganti, dar inteligenti.

Scorul a fost deschis de Cristiano Ronaldo, in minutul 28, dintr-un penalty in urma caruia lusitanul a avut sansa sa ii dedice golul copilului sau.

Au urmat momente de incarcenare, scotate cu trei eliminari, Pepe de la Real Madrid (60) si Galan (63) si Forlin (89) din cealalta tabara.

Pe final de meci, madrilenii au mai inscris de doua ori, prin Higuain, in minutul 79, s Benzema, cu doua minute inainte de final, din centrul careului.

Marti s-au mai jucat meciruile: Atletico Bilbao - Mallorca 3-0 (Lopez '44, Dominguez '62 - penalti si Perez '90) si Osasuna - Real Sociedad 3-1 (Pandiani '38, Camunas '43, Aranda '74 / Tamudo '16)