Serie A

Torje a pierdut intalnirea cu Interul lui Chivu

Mijlocasul roman Gabriel Torje a evoluat in ultimele 13 minute ale partidei pe care Udinese a sustinut-o, miercuri dupa-amiaza, pe teren propriu, in compania fostei campioane Internazionale Milano in etapa a 33-a din Serie A.
Udinese a condus cu 1-0 dupa reusita lui Danilo din minutul 6, dar Inter a intors rezultatul pana la pauza prin golurile marcate de Sneijder (min.10 si 28) si Alvarez (min.37).

Torje a inceput meciul ca rezerva si a fost introdus in teren in minutul 77 in locul lui Pazienza.

Chivu nu a facut parte din lotul Interului fiind accidentat.

Intr-o alta partida, Fiorentina a castigat in deplasare cu AS Roma, scor 2-1, printr-un gol marcat de Lazzari in minutul 92.

Jovetic deschise scorul pentru formatia viola in minutul 2, iar Totti a egalat in minutul 70, marcand golul cu numarul 213 in Serie A.

Capitanul Romei s-a apropiat astfel la doar trei goluri de Altafini si Meazza, marcatorii all-time din istoria Serie A.