Serie A

Luca Toni spune ca Chivu a facut un "gest vulgar"

Atacantul formatiei AS Roma, Luca Toni, a declarat, dupa finala Cupei Italiei pierduta cu Internazionale Milano, scor 0-1, ca românul Cristian Chivu a facut un "gest vulgar" în directia fanilor echipei romane, informeaza presa italiana.

"Christian Chivu a facut un gest urât. Fundasul, îndreptându-se spre Tribuna Tevere, a facut un gest obscen, ducându-si mâinile în zona inghinala, pentru a raspunde la multiplele insulte primite în timpul meciului, în special în partea secunda, când a ocupat partea din teren de lânga sectorul fanilor romani", scrie presa italiana.

În schimb, antrenorul Interului, Jose Mourinho, a afirmat ca nu a vazut nimic si nu poate comenta.

Formatia Internazionale Milano, cu românul Cristian Chivu integralist, a câstigat Cupa Italia, dupa ce a învins, miercuri seara, cu scorul de 1-0, echipa AS Roma, în finala disputata pe stadionul Olimpic din Roma.

Unicul gol al meciului a fost marcat de argentinianul Diego Milito, în minutul 39. Chivu a primit un cartonas galben în minutul 45+2, în timp ce la AS Roma, Bogdan Lobont a fost rezerva.