Serie A

AC Fiorentina - Internazionale Milano, scor 2-2, in campionatul italian

Formatia Internazionale Milano, la care fundasul român Cristian Chivu a evolua în prima repriza, a remizat, sâmbata, în deplasare, scor 2-2 (0-1), în fata echipei AC Fiorentina, într-un joc din runda a XXXIII-a a campionatului italian, informeaza Gazzetta dello Sport.

Golurile gazdelor au fost marcate de Keirison '12 si Kroldrup '82, în vreme ce pentru Inter au înscris Milito '75 si Eto'o '81.

La oaspeti, fudasul român Cristian Chivu a fost titular si a evoluat pâna la finalul primei reprize, fiind schimbat cu Balotelli. Chivu a primit un cartonas galben în minutul 38 si va fi suspendat pentru urmatoarea etapa din Serie A, atunci când Inter va evolua cu Juventus Torino.

În campionatul Italiei mai sunt programate, duminica, meciurile Livorno - Udinese, Juventus - Cagliari, AC Milan - Catania, AS Roma - Atalanta Bergamo, AC Siena - Bari, Bologna - Lazio Roma, US Palermo - Chievo Verona si Sampdoria - Genoa.