Serie A

Balotelli a eliminat Juventus din Cupa Italiei

Atacantul Mario Balotelli a marcat golul victoriei pentru Internazionale Milano, joi seara, in ultimul sfert de finala al Cupei Italiei contra lui Juventus Torino, echipa pregatita de Jose Mourinho impunandu-se cu 2-1 (0-1).
Brazilianul Diego a deschis scorul pentru Batrana Doamna in minutul 10, un alt brazilian, Lucio, egaland scorul in minutul 70.

Titularizat de Jose Mourinho in atacul Interului in locul argentinianului Diego Milito, odihnit pentru partidele de campionat, Mario Balotelli a marcat golul victoriei interiste in minutul 89.

Thiago Motta a sutat din marginea careului, Buffon a respins cu dificultate in fata si Balotelli a indeplinit o simpla formalitate.

In semifinalele Cupei Italiei se vor intalni Fiorentina cu Internazionale (3 februarie) si Udinese cu Roma (4 februarie).

Onlinesport: Dumitru Stircu