Dinamo

Borcea s-a vopsit: "Suferinta este prea mare"

Pentru a sparge ghinionul, presedintele lui Dinamo, Cristi Borcea, si-a schimbat look-ul vopsindu-se brunet, insa nici asa nu a avut noroc. Borcea a terminat meciul cu zece minute inainte de final si i-a criticat pe jucatori.
Cristi Borcea a revenit de la Miami pentru a asista la partida cu Otelul, insa nu a rezistat pana la final si in minutul 80 a parasit arena din Stefan cel Mare, imediat dupa ce galatenii au inscris golul cu numarul doi.

"Am facut un apel la suporteri, jucatorilor le-am oferit o prima speciala. Ce sa mai facem? De trei ani am incercat sa scap de Dinamo, suferinta este prea mare, banii sunt prea multi cheltuiti, iar dezamagirile pe masura", a spus Borcea dupa meci.

Otelul Galati a inregistrat inca un rezultat remarcabil in acest sezon, reusind sa invinga Dinamo chiar in Stefan cel Mare, scor 2-1.