Dinamo

Dinamo a pierdut in fata unor anonimi

Dinamo a pierdut al treilea joc de pregatire si ultimul din stagiul efectuat in Germania, in fata echipei Kickers Offenbach (formatie la care a evoluat in trecut si Jean Vladoiu), scor 0-2. "Cainii" se afla la prima infrangere, dupa doua victorii obtinute cu Eintraht Braunschweig si Dudenhofen.
La pauza a fost 0-0, dupa o prima repriza destul de anosta. Nemtii au punctat de doua ori in partea a doua, ratand si alte mari ocazii de gol, in timp ce dinamovistii nu au fost capabili sa reactioneze in fata unui adversar destul de modest, care a retrogradat in sezonul trecut in liga a treia din Germania.

Dinamo a evoluat in urmatoarea formula: Dolha - Blay, Goian, Izvoranu, Pulhac - Torje, Ropotan, Bostina, Iordache - Danciulescu, Bratu. Mircea Rednic i-a mai introdus pe teren pe Romanovs, Diabate, Homei, Thiago, Andrei Cristea, Alexe, Miranda, Damaschin si Bucsa.

La meci a asistat si Ianis Zicu, care se afla la tratament in Germania dupa operatia suferita la genunchiul drept.

Onlinesport: Andrei Preotu