Timisoara continua seria victoriilor in mandatul Contra

Banatenii au castigat, duminica seara, duelul din deplasare cu Pandurii Targu Jiu, scor 1-0, rezultat in urma caruia au urcat pe locul secund in clasamentul Ligii 1. Unicul gol al meciului a fost marcat de Axente in prima repriza.

Golul a fost marcat în minutul 41, când Tames a executat o lovitura libera de pe partea dreapta, Scutaru a recentrat de pe stânga, iar Axente a marcat cu o lovitura de cap.

Pandurii Târgu Jiu: 12. Popa - 2. Matei, 3. Viera, 21. Chiriches, 29. Grecu - 7. Bacila, 5. Pintilii, 14. Voiculet, 30. I. Iordache (17. Brata '70) - 8. Orac (20. Stromajer '74), 9. Apostu (23. Ad. Iordache '46). Antrenor: Ionut Badea.

FC Timisoara: 29. Pantilimon - 20. Helder, 25. Burca, 4. Luchin, 13. Scutaru (8. Sepsi '43) - 27. Zicu, 10. Tames (15. Chiacu '65), 55. Bourceanu, 7. Curtean, 17. Magera (21. Goga '72) - 9. Axente. Antrenor: Cosmin Contra.

Cartonase galbene: Pintilii '78 / Scutaru '37, Bourceanu '61, Pantilimon 65

Arbitri: Teodor Craciunescu (central) - Ionel Popa, Iulian Radu (asistenti) - Marian Bordean (rezerva).

Observatori: Rodion Camataru, Nicolae Marodin.

Supervizor: Octavian Goga.

La meci au asistat circa 3.000 de spectatori, printre care aproximativ 200 de suporteri ai formatiei oaspete.