Wotte da de pamant cu jucatorii Craiovei

Antrenorul Universitatii Craiova, Mark Wotte, sustine ca echipa sa nu merita sa piarda impotriva celor de la Gaz Metan Medias.
"Sunt foarte dezamagit de rezultat. Meritam mai mult. Puteam marca cel putin doua goluri în primele 20 de minute, când Florin a avut cea mai mare ocazie pe care o paoate avea: un penatly. Am primit golurile foarte usor si trebuie sa ne amelioram jocul la fazele fixe.  Ma nemultumeste felul în care am luat cele doua goluri, unora dintre aparatorii nostri le e frica sa foloseasca capul, au aratat o atitudine iresponsabila si astfel am devenit vulnerabili.

În repriza a doua am avut o posesie mai buna, dar Gaz Metan a prins o zi buna si a avut un portar în zi mare. N-am pierdut pentru ca adversarii au fost echipa mai buna, ci pentru ca n-am reusit sa marcam si am facut cadou doua goluri", a spus Mark Wotte.

Universitatea Craiova a inregistrat o noua infrangere in Liga I, fiind infranta la Severin de Gaz Metan Medias, scor 1-2.