Europa League

CSKA Moscova a facut instructie cu Feyenoord

Derbyul serii in Grupa H s-a jucat pe De Kuip din Rotterdam, intre echipa locala Feyenoord si rusii de la CSKA Moscova, acestia din urma impunandu-se cu 3-1.
Vasily Berezutsky a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 14, egalarea venind de la Giovanni van Bronckhorst 15 minute mai tarziu. Cu toate acestea CSKA a intrat in avantaj la cabine, atacantul brazilian Vagner Love marcand pentru 2-1 in minutul 40.

Acelasi Love a inchis tabela cu noua minute inaintea finalului, putin inainte ca Evgheni Aldonin sa fie eliminat de centralul norvegian Svein Oddvar Moen.

Lech Poznan si Nancy au remizat, scor 2-2, pe teren echipei din Polonia, dupa ce gazdele au condus in doua randuri. Slawomir Peszko a deschis scorul in minutul 5, francezii egaland dupa doar cinci minute prin Chris Malonga.

Semir Stilic i-a readus pe amfitrioni in avantaj (min.22), pentru ca Monsef Zerka sa restabileasca egalitatea cand mai ramasesera de jucat doar noua minute.

Meciul dintre Lech Poznan si Nancy a fost arbitrat la centru de romanul Cristian Balaj.