NBA

Orlando Magic a trecut in prelungiri de Miami Heat

Duelul celor doua echipe din Florida a fost transat in prelungiri de campioana en-titre a Estului, Orlando Magic, care s-a impus cu 108-102 pe terenul lui Miami Heat.
Magic au condus cu 12 puncte in ultimele cinci minute ale timpului regulamentar, dar Heat a dominat finalul meciului, trimitand partida in prelungiri, dupa 95-95 la finalul celor patru sferturi.

Cu 27 puncte in cont, Vince Carter a fost jucatorul decisiv pentru Orlando Magic, inclinand balanta in favoarea echipei sale, in timp ce cosgeterul meciului a fost Dwayne Wade de la Miami Heat, cu 36 puncte.

In a doua partida disputata, joi seara, Denver Nuggets s-a impus in fata celor de la New Orleans Hornets, scor 93-80, Carmelo Anthony (26 puncte) fiind cel mai bun marcator al partidei.