NBA

Bryant a adus victoria lui Lakers in ultima secunda

Kobe Bryant s-a dovedit inca o data jucatorul decisiv pentru campioana NBA, Los Angeles Lakers castigand in ultima secunda intalnirea cu Sacramento Kings de pe teren propriu, scor 109-108.

Gazdele din Staples Center au recuperat un deficit de 20 puncte, liderul Kobe Bryant avand o contributie majora cu cele 39 puncte ale sale la obtinerea victoriei.

Ultima victorie obtinuta de Lakers la capatul unui meci in care au recuperat mai mult de 20 puncte data din 12 decembrie 2006, cand jucatorii din Los Angeles au castigat intalnirea cu Houston Rockets, scor 112-101, dupa prelungiri.

De prelungiri a avut parte de aceasta data meciul dintre Atlanta Hawks si New York Knicks, oaspetii impunandu-se in Georgia cu 112-108.

Cel mai bun marcator a fost Nate Robinson, cu 41 puncte, 11 dintre acestea fiind reusite in prelungiri.

Intr-un alt meci disputat, vineri seara, Orlando Magic s-a impus pe terenul celor din Minnesota Timberwolves, cu 106-94.